Talka Tērvetē

1. aprīlī VAS “Latvijas valsts meži” dabas parkā Tērvetē, Meža dienu ietvaros, biedrība „Latvijas Mežu sertifikācijas padome” (LMSP) organizēja meža sakopšanas talku. Tajā aktīvi iesaistījās LMPS Padomes locekļi, kā arī Latvijas Meža nozaru arodu biedrības pārstāvji Aivars Sīmansons un Āris Smildziņš.

Aktīvās atpūtas laikā parka viesi novērtēja koksnes materiāla dažādību un daudzveidīgās izmantošanas iespējas dižajā mežā, sākot no čiekuriem un līkumotiem koka zariem līdz koka skulptūrām un infrastruktūras objektos izmantotajiem materiāliem. Dabas draugi tīrīja pamežu, veidojot pievilcīgu meža ainavu, pie jaunā objekta – Rūķu pilsētas “Čiekures”. Tās būvniecību plānots pabeigt 2017. gadā.

Pēc darba talcinieki apskatīja dabas parkā esošos apskates objektus: Pasaku mežs, Atrakciju laukumu, koka skatu torni, gājēju koka tiltu un citus objektus. Gājēju koka tilts – laboratorija “Tērvete” lepojas ne tikai ar savu inovitāti un skaistumu, bet arī ar pirmo saņemto balvu (3.vietu) konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” nominācijā “Koka būve’’.

VAS “Latvijas valsts meži” dabas parks Tērvetē aicina doties ārā – dabā – baudīt svaigu gaisu un putnu dziesmas, nebīties darba un sakopt savu māju un tās apkārtni, palīdzēt draugiem un vecākiem.