Latvijas un Lietuvas meža nozares arodbiedrību tikšanās

Šī gada 24.-25. augustā Inčukalna mežniecībā notika Latvijas un Lietuvas Meža nozaru arodbiedrību pārstāvju ikgadējā tikšanās. Šī tradīcija tiek kopta jau 33 gadus.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas un Lietuvas kopējā situācija valstī, tajā skaitā nodarbināto skaits, minimālā un vidējā algu, pašreizējais un plānotais pensionēšanās vecums. Kolēģi dalījās ar informāciju kā ir organizēta meža nozares apsaimniekošanas un uzraudzības sistēma katrā no valstīm. Tika izskatīts nozares devums valstu ekonomikā apakšnozaru sadalījumā (mežsaimniecība, kokapstrāde, mēbeļu ražosana). Sarunu laikā tika uzsvērta  arodbiedrības loma darbinieku sociālo garantiju un labbūtības uzlabošanā, pārrunāti arodbiedrību aktuālie projekti un norises katrā valstī.

Inčukalna meža uzraudzības stacijā tikšanās dalībniekus Valsts Meža dienesta specialists Andrejs Asītis iepazīstināja ar meža ugunsdrošības uzraudzības un meža ugunsgrēku atklāšanas sistēmu. Savukārt AS “Latvijas Finieris” saimniecības “Zābaki” vadītājs Jānis Aļļis tikšanās dalībniekus iepazīstināja ar koku stādu audzēšanas procesu no sēklas līdz gatavam stādam.

Neformālajā sadaļā dalībnieki izmantoja iespēju apskatīt ainavisko Gaujas senleju un apmeklēt Siguldas ievērojamākos apskates objektus.

Noslēgumā dalībnieki secināja, ka abās valstīs ir līdzīga situācija un ir būtiski  turpināt sadarbību, lai kopīgi cīnītos par nozares darbinieku labbūtību starptautiskā līmenī. Nākamā tikšanās plānota 2024. gadā Lietuvā, ar cerībām, ka pievienosies Igaunijas meža nozares arodbiedrības pārstāvji.