Jaunumi Baltijas Organizēšanas Aliansē (BOA)

27. un 28. augustā, Viļņā, notika Baltijas Organizēšanas alianses (BOA) kopsapulce, kurā piedalījās deviņas Baltijas valstu arodbiedrību nozares un to sadarbības partneri no Zviedrijas, Somijas, Dānijas un Norvēģijas. No Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības BOA sapulcē piedalījās Latvijas Meža nozares arodbiedrības (LMNA) priekšsēdētāja Inguna Siņica un arodbiedrības darba koordinētāja Anete Kice un Latvijas Būvniecības nozares arodbiedrības (LBNA) priekšsēdētājas vietnieks Mārtiņš Dunskis.

Kopsapulci atklāja M.Dunskis (BOA valdes viceprezidents)  ar pārskatu par BOA darbību gada griezumā, par aktivitātēm organizētajiem pasākumiem un budžeta pārskatu. Pirmās dienas noslēgumā tika diskutēts par BOA darbības nākotnes vīziju un turpmāko sadarbību ar BOA partneriem.

Sanāksmes otrajā dienā Veiko Molder (Igaunija) ziņoja par BOA dalīborganizāciju progresu. Liela uzmanība tika pievērsta Lietuvas Meža nozares arodbiedrībai, kuras biedru organizators uzrādījis labus rezultātus un rekrutējis ap 100 jaunu biedru, saistībā ar Lietuvas mežu reorganizācijas procesu darbiniekiem radusies lielāka interese iestāties arodbiedrībā.

Sanāksmes turpinājumā tika vēlēta jaunā Baltijas valstu BOA valde, kurā par prezidentu tika ievēlēts Mārtiņš Dunskis (LBNA), viceprezidente Regina Dvaržeckytė     (Lietuvas komunikāciju darbinieku arodbiedrība) , valdes sastāvā ievēlēti Anete Kice (LMNA), Kadri Kangur (Igaunijas komunikāciju un servisa darbinieku arodbiedrība), Marija Varasimavičienė (Lietuvas metāla industrijas darbinieku arodbiedrība), Kalev Kangro (Igaunijas Industriālās nozares arodbiedrība).

Anete Kice