Meža dienas “Zābakos”

Latvijas valsts 100-gadei un nākotnei” – ar šādu devīzi 2017. gada 14. septembrī tika aizvadītas kārtējās koncerna “Latvijas Finiera” Meža dienas, kas šogad notika uzņēmuma īpašumā Krimuldas pagasta “Zābakos”. Kopīgi ar viesiem – “Latvijas Finieris” sadarbības partneriem un valsts institūciju pārstāvjiem – tika iestādīti vairāk nekā 150 kļavas un ozola dižstādi, kā arī uzsākta Bērza laikrāža veidošana. Zābakkalna nogāzē iestādītie 600 bērziņi ir pirmais solis ilgtermiņa projektā, ko veidos liels, 12 vienādās daļās sadalīts aplis. Pakāpeniski ik pēc trim gadiem šīs daļas apstādot, līdz 2050. gadam tiks izveidota no kalna gala lieliski pārredzama demonstrāciju platība – Bērza laikrādis. Nākotnē “Zābaku” apmeklētāji uzskatāmi varēs redzēt, cik ātri bērzi aug, kā gadiem ejot audze mainās, un kādi mežsaimnieciskie darbi katrā no audzes attīstības posmiem veicami.

A/s “Latvijas Finiera” īpašums “Zābaki” ir ainaviska vieta Gaujas krastā, kas sevī apvieno skaisto un simbolisko ar lietderīgo un dinamisko. Tur atrodas Gaujas Nacionālā parka aktīvās atpūtas taka un dažādos laikos stādītas mežaudzes, kas grezno apkārtni un turpina veidot šīs vietas vēsturi. “Zābaku” teritorijā aktīvi darbojas arī “Latvijas Finiera” kokaudzētava, kas gadā spēj izaudzēt ap vienu miljonu bērza stādu, turklāt tas tiek darīts modernākajā veidā, praksē apvienojot virkni zinātnisko atziņu un pētījumu rezultātus no pašu apsaimniekotajiem mežu īpašumiem.

Akciju sabiedrībai “Latvijas Finieris” – šī gada 2. oktobrī tā atzīmēja savu 25 gadu jubileju. Tāpat kā Latvijas valsts pirms 100 gadiem nav radusies tukšā vietā, arī ar uzņēmumu saistītā bērza saplākšņa ražošanas vēsture ir daudz senāka. “Latvijas Finieris” ir kārtu pa kārtai attīstījies kopš 1873. gada.

Jāatzīmē, ka “Latvijas Finieris” šo Meža dienu tradīciju turpina jau teju 20 gadu garumā, un nu jau vairākus gadus tā veiksmīgi darbojas arī Lietuvā un Igaunijā.